Ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji

 

Ważnym elementem każdego gospodarstwa domowego jest instalacja kanalizacyjna. Nawet chwilowa niedrożność odpływów to ogromna uciążliwość i dyskomfort. Przewody mogą zapchać się w najróżniejszych miejscach i najmniej spodziewanych momentach. Jak sobie z tym radzić?

 

Po pierwsze zapobiegać. Najczęstszymi powodami zapchania się instalacji kanalizacyjnej są włosy, tłuszcz, resztki jedzenia czy fragmenty opakowań. Jednym z najprostszych sposobów zapobiegania dostawaniu się w/w przedmiotów czy produktów są sita nakładane na odpływ. Wydatek kilku złotych w dużym stopniu zwiększy bezawaryjność instalacji. W każdym domu czy mieszkaniu są oczywiście przybory sanitarne, na które nakładania sitka ;) nie polecam. Kolejnym sposobem, o którym zapewne nikt nie pamięta nawet jak o nim słyszał to regularne przepłukiwanie podejść kanalizacyjnych gorącą wodą z octem lub sola. Podstawową wadą tej metody jest fakt, że należy to robić regularnie. Rzeczywistość pokazuje, że ciężko byłoby znaleźć w swoim najbliższym otoczeniu osoby tak dbającej o kanalizację. Co więc zrobić jak już zdaży się nieszczęście?

 

Sprawdzić drożność syfonu. Nie jest ani kłopotliwe, ani bardzo skomplikowane. Każdy domowy majsterkowicz sobie z tym poradzi. Sprowadza się to do odkręcenie złączy gwintowych, opróżnienia zawartości syfonu do podstawionego wcześniej naczynia, wyczyszczenia elementów oraz złożenia wszystkiego w całość. Jeżeli to nie pomoże to znaczy, że niedrożność znajduje się już w podejściu. Aby ja zlikwidować możemy użyć popularnej niegdyś przepychaczki gumowej, środków chemicznych lub w poważniejszych przypadkach spirali.

 

Zdarzają się sytuacje, w których niestety zawodzą popularne metody. Dzieję się tak w przypadku zaniedbanej kanalizacji, która przez długi czas dawała znaki poprzez zmniejszający się przepływ charakteryzujący się wolniejszym odprowadzaniem ścieków. Nawarstwione substancje i różnego rodzaju przedmioty tworzą w pewnym momencie trudną do usunięcia zaporę. Poważne zatory tworzą się często w przypadku źle zaprojektowanej instalacji kanalizacyjnej, w której nie zostały zachowane odpowiednie spadki, przekroje czy kąty przy zmianie kierunku odprowadzania ścieków. Należy wtedy skorzystać z ciśnieniowej metody udrażniania kanalizacji.

 

W firmowym parku maszynowym znajduje się urządzenie wysokociśnieniowe marki Karcher, pozwalające na uzyskanie ciśnienia 160 bar oraz wydajności tłoczenia wody do 600 l/godz. Wyposażone jest ono w zestaw do czyszczenia rur długości 15 m, przeznaczony do usuwania zatorów w rurach, odpływach, rurach spustowych i toaletach. Cztery skierowane do tyłu strumienie wysokociśnieniowe wprowadzają wąż do rury udrażniając ją. Oznaczenia na wężu pozwalają śledzić postęp czyszczenia. 15 metrowy elastyczny wąż wysokiej jakości wzmocniony oplotem tekstylnym z dyszą mosiężną, zapewniający łatwe przemieszczanie się w rurze. Powłoka zapobiegająca skręcaniu oraz mosiężne przyłącze zapewniają większą wytrzymałość.

 

 

 

udrażnianie kanalizacji - cennik
DOSTĘPNY WKRÓTCE