Płukanie, napełnianie i odpowietrzanie domowych instalacji grzewczych, wody zimnej oraz ciepłej wody uzytkowej

Instalacje wewnętrzne budynku wykonane są z różnych materiałów tj. miedź, stal, tworzywa sztuczne. Armatura wykonana jest z aluminium, mosiądzu lub brązu, a wymienniki w kotle gazowym ze stali nierdzewnej lub stopu alumiowo-krzemowego. Niezależnie od tego jakie materiały składają sie na poszczególne elementy systemu ogrzewania czy też wody użytkowej to wymagają one regularnej konserwacji. Najczęstszym sposobem uzupełnianiem zładu wody w instalacji grzewczej jest woda pochodząca z sieci wodociągowej lub innego lokalnego ujęcia co sprawia, że do instalacji przedostaje się wiele niechcianych związków. Połączenie ich razem z  różnorodnością stosowanych materiałów umożliwia powstawanie wielu zjawisk fizykochemicznych i biochemicznych. 

 

Na co narażone są instalacje?

Korozja - jedno z podstawowych zjawisk występujących w instalacjach, której najgroźniejsze przypadki mogą prowadzić do uszkodzenia przewodów oraz armatury.

Kamień kotłowy - bardzo dobry izolator i co w przypadku omawianego tematu nie jest jego zaletą. Odkładanie się kamienia kotłowego sprawia, że przekazanie takiej samej energii cieplnej do pomieszczenia czy nośnika wymaga dostarczenia większej ilości paliwa o tej samej kaloryczności do źródła ciepła.

Szlam - mieszanina zanieczyszczeń tj. piasek, osady mineralne oraz produktów korozji. W instalacjach niekonserwowanych przybiera wygląd czarnej ciągnącej mazi lub oleistej substancji. Najczęściej osadza sie w dolnych partiach elementów systemów grzewczych tj. grzejniki czy wymienniki.

 

Jak zapobiegać niszczeniu instalacji?

Oferuję usługi w zakresie czyszczenia, płukania, zabezpieczania oraz odpowietrzania instalacji z wykorzystaniem urządzenia tłocząco płuczącego. Urządzenie z mocnym i cichym 1000 W silnikiem zapewnia wydajność na poziomie max. 27 l/min (18 l/min przy 40 m wysokości) i jest odporne na temperaturę tłoczonej cieczy do 80 oC.

W zakresie oferowanej usługi mogą zawierać się:

- płukanie z wykorzystaniem środków płucząco czyszczących

- płukanie czystą wodą

- zabezpieczenie instalacji inhibitorem

- odpowietrzanie

 

W przypadku braku możliwości podłączenia urządzenia do instalacji należy przewidzieć dodatkowe prace modernizacyjne w celu zamontowania króćców przyłączeniowych. Wartość całej usługi zależy od zakresu wykonywanych prac, wielkości zładu wody oraz ilości zastosowanych środków chemicznych. 

 

Zapytania ofertowe proszę kierować przez formularz kontaktowy lub na adres biuro@plittt.com.pl.